Anderson Silva znokautował Tito Ortiza na gali Triller Fight Club Legends 2

Douglas P. DeFelice/Getty Images

Anderson Silva zmierzył się z Tito Ortizem w walce co-main event gali bokserskiej Triller Fight Club Legends 2, która odbyła się w Seminole Hard Rock Hotel & Casino w Hollywood na Florydzie. Walka była zaplanowana na osiem rund, ale nie wyszła poza pierwszą.

Pierwsza runda rozpoczęła się od tego, że Ortiz atakował prostymi, kontrolując środek ringu. Silva był zadowolony z tego, że wyczuł swojego przeciwnika w pierwszych chwilach walki.

Pozwalając Ortizowi na szarżę do przodu, Silva zasłaniał się gardą, opierając się plecami o liny. W tym czasie Ortiz wyprowadzał serię wolnych i szeroko bitych sierpów, które były z łatwością unikane przez nieuchwytnego i kontrującego Brazylijczyka. Zupełnie znikąd Silva odpowiedział prawym, który ogłuszył Ortiza. Po dwóch kolejnych lewych, Ortiz opadł na liny i upadł na deski, co zakończyło walkę przez nokaut w pierwszej rundzie w czasie 1:21.

Ortiz nie uzyskał wymaganego limitu wagi 195 funtów, przekraczając go o pięć funtów. Silva spodziewał się, że jego przeciwnik będzie cięższy niż zakontraktowana waga.

Był to drugi pojedynek bokserski Silvy w tym roku od czasu odejścia z MMA. Były mistrz wagi średniej UFC pokonał Julio Cesara Chaveza Jr. przez niejednogłośną decyzję w czerwcu.

46-letni Ortiz niedawno zrezygnował z funkcji burmistrza w swoim rodzinnym mieście Huntington Beach w Kalifornii. Ostatni raz walczył w grudniu 2019 roku, kiedy to pokonał Alberto Rodrigueza przez poddanie duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie pod szyldem Combate Americas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *