Anderson Silva trafił do szpitala z powodu bólu pleców

Anderson Silva został hospitalizowany wczoraj z powodu silnego bólu pleców, który pojawił się podczas treningu.

Podczas wczorajszego treningu w XGym w Rio de Janeiro Andersona złapał potworny ból pleców przez który osunął się na ziemię oznajmiając, że  nie czuje nóg. Silva po chwili został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia diagnozy.

Po kilku badaniach w tym rezonansem magnetycznym, tomografią komputerową i badaniu krwi okazało się, że Silvę dotknęło lumbago objawiające się bólem w dolnej części pleców. To schorzenie dotyka 40 % ludzi w pewnych okresach ich życia. We wtorek rani Silva został zwolniony do domu.

Combate.com potwierdziło, że to zdarzenie nie będzie miało wpływu na długo wyczekiwany powrót Andersona Silvy i jego walkę z Nickiem Diazem na UFC 183. Według Brazylijskiej Komisji Sportowej (CABMMA), lumbago Silvy nie stanowi zagrożenia.

„To było szokujące,” powiedział dr. Tannure. „On poczuł silny ból z powodu przykurczu. To bardzo boli, ale nic nie zmieni jeśli chodzi o zakres treningów. Problemem był ból, ale to nie spowoduje komplikacji w kwestii nadchodzącej walki lub jej odwołania.”

2 thoughts on “Anderson Silva trafił do szpitala z powodu bólu pleców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *