Anderson Silva dostał trzecią belkę na swoim czarnym pasie

bjjee.com

 

Przed swoim powrotem do akcji w walce z Nickiem Diazem w styczniu, Anderson Silva został promowany przez Rodrigo Minotauro Nogueira na trzeci stopień czarnego pasa.

Anderson Silva swoją przygodę z Jiu-Jitsu rozpoczął w młodym wieku. Na początku jego rodzina nie mogła pozwolić sobie na drogie lekcje Brazylijskiego Jiu Jitsu.

„Kiedy zacząłem treningi, Jiu-Jitsu było w Brazylii sportem elitarnym, dlatego biedniejsze dzieci nie miały możliwości trenowania. Musiałem więc działać na własną rękę. Niektórzy moi sąsiedzi trenowali Jiu-Jitsu, więc zacząłem przyglądać się temu co robią i wkrótce już z nimi trenowałem. To nie były dobrze zorganizowane treningi, ale lepsze to niż nic.”

Mimo trudności, rodzina Silvy wsparła go i udało się opłacić treningi Taekwondo kiedy Anderson miał 12 lat. Później Silva zaczął trenować Capoeirę zanim na dobre przeniósł swoje zainteresowanie na Muay Thai w wieku 16 lat.

Anderson dołączył do Chute Box Academy, gdzie rozwinął swoje umiejętności walki w parterze. Późńiej, kiedy wynikły pewne problemy z Chute Box i PRIDE, Antonio Rodrigo Nogueira zaoferował Andersonowi treningi z nim.

Nogueira poprawił parter Silvy i promował go na czarny pas BJJ w 2005 roku. Nogueira podlega pod Gracie Jiu Jitsu od Carlsona Gracie, podobnie jak Murilo Bustamante i Brazilian Top Team.

Trening Andersona Silvy w latach 90′ / bjjee.com

Oto co Nogueira miał do powiedzenia dla Tatame na temat promocji i tego, że Anderson Silva był obecny w jego akademii w Rio de Janeiro:

„Promocja jest jednym z najważniejszych momentów dla nas oraz naszych studentów. To chwila w której zaangażowanie i wysiłek są nagradzane. Z tego względu zawsze muszę być obecny podczas promocji w naszych akademiach. Obecność Andersona Silvy była bardzo ważna, ponieważ jest on jednym z największych idoli w świecie sportu i znakomitym wzorem do naśladowania. Anderson jest przykładem i zachętą do pracy dla naszych uczniów, szczególnie teraz, kiedy wraca po poważnej kontuzji. Jego powrót jest znakomitą lekcją życia i siły woli dla nas wszystkich.”

Poniżej lekki sparing w Gi Andersona z Iamem Behringiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *