Analiza kursów bukmacherskich przed UFC Fight Night 63: Mendes vs. Lamas

ufc.com
ufc.com

Przed nami kolejna gala największej organizacji MMA na świecie. Już w najbliższą sobotę UFC zawita z galą UFC Fight Night 63 do Fairfax w Wirginii.

Kursy bukmacherskie prezentują się następująco:

kursy*kursy pochodzą ze strony betsafe.com  pobrane dnia 1.04 ok. godziny 14

kurs Masvidal vs. Iaquinta

Jako pierwszemu przyjrzymy się pojedynkowi w wadze lekkiej, w którym zmierzą się sąsiadujący ze sobą w rankingu UFC Jorge Masvidal i Al Iaquinta.

porównanie Masvidal vs. Iaquintaporównanie Masvidal vs. Iaquinta2

Doświadczenie. W tym zestawieniu zawodnikiem starszym jest Gamebred – ma 30 lat podczas gdy Al Jest od niego o 3 lata młodszy. Masvidal jest także zawodnikiem dużo bardziej doświadczonym, zawodowo walczy od 2003r. i ma na koncie już 36 pojedynków – w tym 28 wygranych. Iaquinta zadebiutował w 2009r. i od tamtej pory stoczył 15 walk, w tym 11 wygranych.

Warunki fizyczne. Niewielka przewaga warunków fizycznych będzie po stronie Jorge, który jest o 5cm wyższy i będzie dysponował 10cm przewagą zasięgu ramion.

Stójka. Obaj zawodnicy walczą z klasycznej pozycji i mają dużo do zaoferowania w płaszczyźnie kickbokserskiej. Masvidal znakomicie korzysta ze swoich pięści i dużego zasięgu ramion. Ma twardą szczękę, często uderza na korpus, dobrze unika ciosów (gif.1.) i nie zapomina o kopnięciach (gif.2.) i uderzeniach kolanami (gif.3.). Czasem jednak jest zbyt pasywny w swoich działaniach. Podopieczny Raya Longo i Matta Serry również umie robić użytek ze swoich pięści i łokci (gif.4. gif.5.), w stójce jest uważny, stara się nie ryzykować, unika także bezmyślnych szarż. Bardzo chętnie odwołuje się do ciosów na korpus często celując w wątrobę oponenta. Iaquinta nie może się także wstydzić swoich technik kopanych, dobrze używa low-kicków a także wysokich kopnięć. W porównaniu do Jorge Al z reguły utrzymuje wysoką aktywność w walce.

gif.1. Gamebred uchyla się przed ciosem Pata Healy’ego
gif.2. Jorge wysokim kopnięciem posyła KJ Noonsa na deski
gif.3. Masvidal kolanem trafia Michaela Chiesę
gif.4. Al łokciem nokautuje Andy’ego Ogle’a
gif.5. Iaquinta lokuje uderzenia łokciami na głowie Rodrigo Damma

Zapasy/BJJ. Obu zawodników łączą także dobre umiejętności zapaśnicze. Obaj umieją obalać (gif.6.) oraz umieją bronić się przed próbami sprowadzeń. Swój bojowy arsenał Masvidal uzupełnia mocnym parterem, Jorge chętnie obija rywali a także dąży do poddań (gif.7.). Największym problemem Ala jest obrona przed poddaniami o czym świadczą 3 przegrane w karierze właśnie przez poddania, m.in. w walce z Mitchem Clarkem (gif.8.). Pod względem ofensywy jego grappling prezentuje się już lepiej, często korzysta z mniej konwencjonalnych rozwiązań (gif.9.).

gif.6. Masvidal obala Tima Meansa
gif.7. Jorge poddaje Michaela Chiesę
gif.8. Mitch Clarke dusi Ala Iaquintę
gif.9. Al wkręca się po nogę Kevina Lee

Kondycja. Jorge i Al są zawodnikami dobrze przygotowanymi fizycznie do swoich walk, nie będą mieć żadnych problemów z przewalczeniem 15 minut.

Obecnie zdaniem bukmacherów nieznacznym faworytem starcia jest starszy z Amerykanów. I trudno się z tym nie zgodzić ale o ile w stójce i zapasach walka będzie wyrównana tak w parterze dominować powinien Jorge, który ostatecznie zwycięży na kartach sędziów punktowych.

kurs Poirier vs. Ferreira

Zostajemy w wadze lekkiej i jako kolejnej przyjrzymy się walce otwierającej kartę główną: Dustin Poirier vs. Carlos Ferreira.

porównanie Poirier vs. Ferreira

porównanie Poirier vs. Ferreira2

Amerykanin jest zawodnikiem 4 lata młodszym od swojego rywala, Diament ma obecnie 26 lat. Zawodową karierę wcześniej zaczął Dustin, który walczy od 2009r., ma na koncie 20 walk z czego 16 wygrał w 13 kończąc rywali przed czasem. Brazylijczyk startuje od 2011r. i do tej pory stoczył 12 walk, tylko 1 raz przegrał.

Pomimo tego, że Amerykanin przechodzi z wagi piórkowej zawodnicy dysponują podobnymi warunkami fizycznymi.

Dustin walczy z odwrotnej pozycji co na starcie daje mu minimalną przewagę nad klasycznie ustawionym Carlosem. Poirier uwielbia korzystać z dóbr ciosów sierpowych (gif.10.) i podbródkowych (gif.11.), często wchodzi w stójkowe wymiany ciosów. Nie stroni także od kopnięć (gif.12.)a w klinczu chętnie obija korpus przeciwnika. Dysponuje twardą szczęką, przyzwoitą siłą ciosu i sporym sercem do walki. Ferreira najczęściej korzysta z uderzeń sierpowych i frontalnych kopnięć ale i inne użycie nóg nie jest mu obce (gif.13.). Dodatkowo dysponuje przyzwoitą siłą ciosu (gif.14.) jednak jako minus należy zaliczyć to, że Brazylijczykowi często brakuje pomysłu na stójkowe działania a i nieprzygotowane ataki w jego wykonaniu nie są rzadkością.

gif.10. Poirier mocnym sierpem trafia Erika Kocha
gif.11. Dustin lokuje potężny podbródkowy na szczęce Akiry Corassaniego
gif.12. Poirier uderza Josha Grispiego mocnym frontkickiem
gif.13. Carlos wysokim kopnięciem posyła Jorge Patino na deski
gif.14. Ferreira kończy walkę z Ramseyem Nijemem

Amerykanin dysponuje średnimi umiejętnościami zapaśniczymi, podobnie rzecz się ma w przypadku Carlosa. W parterze obaj zawodnicy prezentują wysoki poziom, Brazylijczyk jest w tej płaszczyźnie dużo bardziej aktywny niż w stójce, chętnie obija przeciwnika i dąży do poddań. Poirier to prawdziwy, grapplingowy wirtuoz. Z zawodników, z którymi walczył w UFC parterową potyczkę przegrał tylko z Chang Sung Jungiem, nie znaczy to jednak, że była to gra do jednej bramki. Amerykanin zawsze dąży do skończenia walki przed czasem (gif.15.) i należy do tej grupy zawodników, którzy mogą wyciągnąć coś z niczego co nakazuje zachowanie dużej ostrożności w walce na ziemi.

gif.15. Poirier poddaje Jonathana Brookinsa

Pod względem kondycji zawodnikiem lepszym jest Poirier, Amerykanin to typ zawodnika niezmordowanego, ciągle atakującego i nie pozwalającego przeciwnikowi na chwile wytchnienia, to może być spory problem dla Ferreiry.

Faworytem starcia jest Amerykanin – i słusznie, Poirier jest zawodnikiem wszechstronniejszym i z większym sercem do walki. Brazylijczyk nie stoi na straconej pozycji ale w sobotę czeka go trudne zadanie. Kurs na zwycięstwo Dustina wynosi obecnie 1,57 i spada.

kurs Carmouche vs. Murphy

Jako ostatnią krótko przeanalizujemy walkę kończącą kartę wstępnej, w limicie wagi koguciej zmierzą się Liz Carmouche i Lauren Murphy.

porównanie Carmouche vs. Murphy

porównanie Carmouche vs. Murphy2

W ‘suchym’ porównaniu obie zawodniczki są podobne, mają po 31 lat (ale nie urodziły się w tym samym roku), zaczęły zawodowe kariery w 2010r i dysponują zbliżonymi warunkami fizycznymi. Liz ma na koncie 14 a Lauren zawodowych 9 walk.

Carmouche walczy z odwrotnej pozycji, przeważnie trzyma ręce wysoko, stara się unikać ciosów. Często korzysta z niskich kopnięć, dysponuje przyzwoitą siłą ciosu. Jej główną siłą są obalenia i obijanie z góry, pomaga jej w tym duża siła fizyczna. Murphy wstępowała w szeregi zawodników UFC będąc mistrzynią organizacji Invicta FC. Jest zawodniczką, którą ciężko szczególnie wyróżnić za jakiś aspekt walki. Podobnie jak najbliższa rywalka preferuje obalenia i kontrolę z góry. Wytypowanie zwycięzcy tej walki nie jest proste, moim zdaniem to Liz wyjdzie z tego pojedynku z tarczą. Myślę, że to jej zapasy w połączeniu z siłą fizyczną zadecydują o wyniku walki.

7 thoughts on “Analiza kursów bukmacherskich przed UFC Fight Night 63: Mendes vs. Lamas

  1. a nie myśleliście o walce stalling vs jones. Jones to kawał byka, prosty ale silny, tylko stallinga dokładnie nie znam…
    Carmouche wydaje się być dobrym typem, choć z drugiej strony Murphy dała bardzo dobrą ostatnią walkę. Nie wiem czy będę stawiał na tą galę…

  2. Myślałem o tej walce ale jest tam kolosalna liczba niewiadomych, mimo to postawiłem skromną kasę na Stallingsa.

    Czy Murphy dała dobrą ostatnią walkę? Kwestia sporna acz łokcie z dołu ładne były.

  3. tzn może nie tyle dobrą co wyrównaną, choć była skazana na porażkę. Carmouche z Davis nie widziałem, albo nie pamiętam tej walki i właściwie to mnie troche blokuje przed postawieniem kasy.

  4. yakovlev to jedenz najslabszych zawodników z jakim przyszlo zmierzyc sie maynardowi w jego profesionalnej karierze. No i kurs dobry. Bardziej licze na Masvidala ze pieniadze zrobi, ale maynarda mam tez na mniejszym ako kuponie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *