Aljamain Sterling traci przeciwnika na galę UFC Fight Night 123

Aljamain Sterling (14-2 MMA, 6-2 UFC) walczący w wadze koguciej stracił przeciwnika na nadchodzącą galę UFC Fight Night 123.

MMAjunkie potwierdziło, że kontuzja Brazylijczyka Rani Yahya (24-9 MMA, 9-3 UFC) zmusiła go do wycofania się z zaplanowanego pojedynku. W związku z tym organizacja szuka obecnie nowego przeciwnika dla Sterlinga.

Gra UFC Fight Night 123 rozgrywa się w puchowym pojedynku pomiędzy Cub Swanson i Brianem Ortegą. Odbywa się 9 grudnia w Save Mart Center w Fresno w Kalifornii. Oficjalne zamówienie walki jeszcze nie zostało ujawnione, karta jest transmitowana na FS1 i UFC Fight Pass.

Aljamain Sterling, który obecnie zajmuje 7 pozycję w rankingu UFC, ma za sobą dwie wygrane walki z Augusto Mendesem i byłym mistrzem Renanem Barao. Na 14 zwycięstw w karierze, Aljamain sześć zdobył poddając swoich przeciwników i dwóch nokautując.

Rani Yahya spędził dekadę walcząc pod sztandarem UFC i WEC i wywalczył 18 zwycięstw poddając swoich rywali, co jak na 24 wszystkie wygrane walki jest kapitalnym osiągnięciem. Ostatnio pokonał przez kimurę Henry’ego Brionesa na gali UFC Fight Night 114 w Mexico City. Na sześć ostatnich walk Yahya wygrał pięć i przegrał jedną z Joe Soto. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy Yahya będzie gotowy na powrót do rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *