Alistair Overeem zabrał głos po porażce z Alexandrem Volkovem

Chris Unger/Zuffa LLC

Były już pretendent do tytułu wagi ciężkiej UFC Alistair Overeem wydał oświadczenie po sobotniej porażce przez TKO z Alexandrem Volkovem na gali UFC Fight Night 184.

Alistair Overeem doznał brutalnej porażki przez TKO w drugiej rundzie z rąk Alexandra Volkova, który zaliczył prawdopodobnie najlepszy występ w swojej dotychczasowej karierze, systematycznie rozbijając Overeema celnymi uderzeniami i niewiarygodną siłą. Dla Overeema ta porażka przerwała dobrą passę dwóch wygranych walk i stawia pod znakiem zapytania, czy „ostatni rajd” po tytuł wagi ciężkiej UFC jest w tym momencie w ogóle możliwy. Gdyby Overeem wygrał ten pojedynek, kolejny bieg po pas byłby realny. Jednak po tak brutalnej porażce w wieku 40 lat, jego przyszłość jest w tym momencie niepewna.

Overeem po przegranej przez TKO z Volkovem, zabrał głos na swoim Instagramie na temat przegranej.

„Jesteś prawdziwym wojownikiem @volkov_alex. Gratuluję zwycięstwa!

Wczoraj to nie była moja noc. Nie mogłem dojść do siebie po tym ciosie w pierwszej rundzie, po którym złamałem nos.

Moim priorytetem jest teraz wyleczenie się i spędzenie zasłużonego czasu z rodziną. Wkrótce jednak wrócę na siłownię.

Dziękuję wszystkim za wsparcie! Widzę komentarze, jesteście najlepsi.”

Overeem (47-19, 1 NC) jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników wagi ciężkiej w MMA. Holender rozpoczął karierę w UFC w 2011 roku walcząc z Brockiem Lesnarem i od tamtej pory w 20 walkach w Oktagonie zanotował bilans 12-8. Overeem ma na koncie dziewięć zwycięstw przez nokaut w UFC, ale ma też osiem porażek przez nokaut w oktagonie, a w całej karierze MMA był nokautowany 15 razy. Nie ma wątpliwości, że Overeem jest ofensywnie jednym z najbardziej utalentowanych strikerów, jakich kiedykolwiek widzieliśmy w MMA w wadze ciężkiej. Jednak jego podbródek okazał się być jego najsłabszym punktem w drodze do tytułu.

Nie wiadomo jeszcze co czeka Overeema po tej walce. Prawdopodobnie weźmie trochę wolnego i spędzi czas z rodziną, aby odpocząć i zdecydować co dalej. W tym momencie może on podjąć decyzję o pozostaniu w UFC lub o zawieszeniu rękawic na kołku. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie, Overeem to przyszły członek UFC Hall of Fame.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *