Alistair Overeem o Gokhanie Saki i jego debiucie w UFC

Fot. UFC.com / GLORY

Alistair Overeem i Gokhan Saki, to byli zawodnicy i mistrzowie K-1, którzy obecnie walczą w MMA, ale Overeem jest już weteranem tej formuły, a Saki stoczy dopiero swoją drugą walkę i zadebiutuje w UFC.

Japonia gdzie odbędzie się gala UFC Fight Night 117 kocha Alistaira Overeema, który walczył wielokrotnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Od wszystkich swoich walk w PRIDE i wielu pojedynkach kickbokserskich w K-1, stał się legendą w Japonii, zanim zdobył sławę jako zawodnik wagi ciężkiej w UFC. Nic więc dziwnego w tym, że Reem będzie obecny Tokio na gali UFC Fight Night 117. W czasie dnia medialnego Overeem zadbał o dobre przedstawienie innego weterana K-1, który zadebiutuje tej nocy w UFC, a chodzi oczywiście o Gokhana Saki.

„Uwielbiam przyjeżdżać do Japonii. Wiąże się z tym wiele wspomnień. Wiele różnych organizacji, dużo zawodników, trenerów, wiele doświadczeń. Nadal jesteśmy tutaj z UFC z kolejną nową galą. Jestem bardzo ciekawy tego show, ciekawy reakcji fanów i tego jaka będzie energia. Mam nadzieję, że uda nam się zdobyć taką samą energię jak przy poprzednich galach Pride i K-1. Oczywiście jest to trochę odmienna publiczność niż ta amerykańska czy brazylijska, ale jestem pewien, że ​​mają świetną kartę walk, a mój przyjaciel Gokhan Saki jest zawsze dobry w akcji. Jestem pewien, że to będzie wielkie wydarzenie.

Gokhan Saki jest bardzo inteligentnym zawodnikiem. W czasie K-1 potrafił wyprzedzać grę wieloma aspektami technicznymi. Powiedziałbym, że jest najbardziej technicznym zawodnikiem K-1 w wagach półciężkiej i ciężkiej. Jego szybkość, kombinacje. On jest teraz w wadze półciężkiej, ale walczył też w ciężkiej i rywalizował z wielkimi facetami. Mam więc pełne zaufanie do niego i jego zespołu, że świetnie analizuje grę i analizuje to, czego potrzebuje, aby odnieść zwycięstwo w tę sobotę.”

Jeśli ktoś może dobrze znać Gokhana Saki, to jest to właśnie Overeem. Obydwaj walczyli w półfinale Grand Prix K-1 2010, tym samym Grand Prix w którym Overeem został mistrzem. Siedem lat później  obaj zawodnicy są razem w UFC. Gokhan Saki stoczy swoją debiutancką walkę w UFC przeciwko Brazylijczykowi Luisowi Henrique da Silva. To będzie jego druga walka MMA, ale do UFC przyszedł ze wspaniałym dorobkiem 96 walk w kickboxingu (83 wygrane, 12 porażek, 1 nierozstrzygnięta).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *