AKS Madej Wrestling Team pierwszy raz z Żanem Bełeniukiem w składzie

AKS Madej Wrestling Team

We wtorek w drużynie AKS MADEJ WRESTLING TEAM zadebiutuje Żan Bełeniuk, aktualny wicemistrz olimpijski, multimedalista mistrzostw świata i Europy. Ukraiński gwiazdor weźmie udział w spotkaniu 2. kolejki PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, w którym piotrkowianie zmierzą się na wyjeździe z WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań. Starcie w Swarzędzu rozpocznie się o godz. 18:00 i będzie można je obejrzeć w TVP Sport, sport.tvp.pl oraz w serwisie sportzona.pl.

AKS MADEJ WRESTLING TEAM wystąpi w najsilniejszym składzie. W barwach piotrkowskiego zespołu zobaczymy m.in. aktualnych wicemistrzów świata Mateusza Bernatka i Magomedmurada Gadżijewa, którzy wielką klasę zaprezentowali już w pierwszym meczu sezonu. Reprezentanci Polski nie dali szans rywalom z ekipy Boruta-Olimpijczyk: Bernatek zwyciężył w swoim pojedynku 15:0,  a Gadżijew 13:0. Mecz zakończył się triumfem gospodarzy 23:11.

AKS Madej Wrestling Team

We wtorkowy wieczór w barwach AKS MADEJ WRESTLING TEAM zadebiutuje Żan Bełeniuk, jedna z największych gwiazd zapasów na świecie. Utytułowany Ukrainiec występuje w stylu klasycznym w kategorii 85 kilogramów. Bełeniuk w ostatniej chwili musiał zrezygnować z udziału w pierwszym meczu sezonu, ponieważ miał obowiązek reprezentować swój kraj podczas Wojskowych Mistrzostw Świata, na których zdobył złoty medal.

Nie mogę się doczekać pierwszego występu w barwach AKS! Perspektywa bycia w drużynie z tak świetnymi zawodnikami jest dla mnie ogromnie motywująca  – mówi Żan Bełeniuk, zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM. Wiem, że AKS to profesjonalnie prowadzony zespół, a rywalizacja w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej stoi na bardzo wysokim poziomie.

Obecność w drużynie takiej gwiazdy jak Żan Bełeniuk to dla nas wielkie wzmocnienie, a dla kibiców świetna okazja by podziwiać czołowego zapaśnika świata – mówi Michał Jaworski, menedżer AKS MADEJ WRESTLING TEAM. Ukrainiec przyleciał do Polski prosto z Kazachstanu, gdzie triumfował w silnie obsadzonym turnieju. W meczu z ekipą z Poznania zaprezentujemy pełnię możliwości!

Na macie w Swarzędzu w barwach AKS MADEJ WRESTLING TEAM wystąpią też m.in. utytułowane rodaczki Bełeniuka – Iłona Semkiw i Julija Tkacz. Tę drugą zawodniczkę, multimedalistkę najważniejszych seniorskich zawodów międzynarodowych, czeka pasjonująco zapowiadający się pojedynek z Moniką Michalik, która podczas zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich zdobyła dla Polski brązowy krążek.

Przed całą ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego trudne zadanie. Gospodarze wtorkowego meczu w pierwszej kolejce wygrali na wyjeździe z drużyną Lotto Zapasy Bydgoszcz 28:5 czym pokazali, że będą jednym z faworytów rozgrywek.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *