ADCC zasady się zmieniają

Każdy wie, że ADCC stara się być fair dając każdemu jednakowe szanse w starcie w największych i najbardziej prestiżowych zawodach grapplingowych na świecie. Dlatego też komitet przedstawił zmiany zasad, które wydają się jeszcze lepsze i wygodniejsze. Przez te wszystkie lata komitet nieustannie szukał opinii od zawodników, trenerów i sędziów wykorzystując ich wkład po to aby ulepszyć zasady.

Chodzi tutaj o wagi zawodników. Od teraz każdy zawodnik będzie ważony przed samym startem . Ma to na celu wyeliminowanie ścinania wagi przed walką. Proces ten będzie przeprowadzany zarówno w pierwszym dniu jak i drugim. Poza tym sędziowie będą mieli możliwość sprawdzenia wagi zawodnika w każdym momencie podczas zawodów a jeśli waga któregoś z nich przekroczy limit o 2 kg zostanie zdyskwalifikowany.

Zmiany te mają na celu zagwarantować najlepsze warunki do startów dla wszystkich zawodników.

5 thoughts on “ADCC zasady się zmieniają

 1. to jak bedzie limit np. 89kg …. zważą mnie i będę miał 88,900 … bedzie wszystko ok. zjem kolacje, nie wysram sie, rano śniadanie itp.itd. i będę ważył przed kolejną walką 90,901 to mnie zdyskwalifikują?

  dla mnie to idiotyzm bo mi waga w ciagu dnia potrafi się wahać o 2 kg bez problemu w dni nietreningowe a nawet o 4-5 w dni treningowe ….

  mam też rozumieć, że 2kg będą dla leszczy 60 kg i dla 100 kg chłopów? dla mnie to kolejny idiotyzm bo dla 60 kg śledzia, 2 kg to 3,33% masy ciała a dla 100kg człowieka to już ledwo 2% …

  rozumiałbym wprowadzenie miary względnej, bo to byłoby proporcjonalne do wagi zawodnika, ustalonej np. na te 2% ale dwa kg jest z dupy wziete ….

 2. Moim zdaniem przemuko ma rację. Powinien obowiązywać procentowy limit różnicy wagi liczony od kategorii, w której zgłoszony został zawodnik. Poza tym, kiepsko widzę sprawdzanie wagi w ciągu trwania zawodó. Będzie to martwy przepis, chyba, że będzie wymóg ważenia zawodnika przed każdą walką. Sprawi to jednak, że czas trwania zawodów będzie się wydłużał. Do tego dojdą jeszcze problemy z wagami, kwestionowanie ich wyniku, ewentualne prośby o możliwość zrzucenia tych 100-200 gram powyżej limitu itd. Jedym słowem ta formalność trochę nie przemyślana.

  Natomiast waga drugiego dnia zawodów jest ok. Tak samo jak waga tuż przed pierwszą walką.

  Pozdrawiam

  Waga przed pierwszą walką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *