Adamek już 27 lutego o pas IBO!

Tomasz Adamek, Mistrz Świata w wadze Cruiserweight Federacji IBF oraz zdobywca prestiżowego pasa The Ring. Ponownie staje do walki i to już 27 lutego w Hali Prudential Center w New Jersey. W tej samej Hali w której 11 grudnia 2008 pokonał Steve’a Cunninghama zdobywając tym samym pas IBF. Tym razem jego przeciwnikiem będzie posiadacz pasa znacznie słabszej Federacji IBO – Johnathon Banks. Banks dysponuje, bardzo silnym, nokautującym ciosem z prawej ręki a jego rekord to 20 wygranych, 14 przez nokaut i jak dotąd brak porażki. Jak sam przyznał jednym z jego idoli jest…Andrzej Gołota.

Dla Adamka jest to jedna z tych walk, które trzeba wygrać aby iść dalej na szczyt i móc unifikować tytuły najważniejszych Federacji. Banks jednak na pewno łatwym przeciwnikiem nie będzie.

6 thoughts on “Adamek już 27 lutego o pas IBO!

 1. Zamieszczam cytat z wywiadu. Chyba, że się pomylili w tłumaczeniu.
  „Co wiesz o Tomaszu Adamku?
  JB: Bardzo dużo, bo jestem jego fanem. Widziałem wszystkie walki – jak się bił w kategorii do 175 funtów, a później w wadze junior ciężkiej. Byłem fanem Polaka od walki z Paulem Briggsem. Walczy tak jak się powinno – chce wygrać jak najbardziej efektownie, zniszczyć rywala. W Kronk Gym byłoby dla niego miejsce.”

 2. Żeby nie być gołosłownym specjalnie dla Pana wyszukałem cytat z wywiadu, który z Johnathon Banks’em dla SE przeprowadziła red. Marta Kossecka-Rawicz.

  „(…)Zawsze chciałem boksować, być w ringu oko w oko z przeciwnikiem. Moimi idolami byli Muhammad Ali, Mike Tyson, Evander Holyfield i… Andrzej Gołota.”

  Dziękuję za zainteresowanie.
  Pozdrawiam Serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *