A.J. McKee rozbił i poddał Patricio Freire, zostając nowym mistrzem wagi piórkowej w finale turnieju na gali Bellator 263

Bellator

Przez sześć lat A.J. McKee powtarzał raz po raz, że pewnego dnia zostanie mistrzem Bellatora i dokonał tego pokonując mistrza wagi piórkowej Patricio Freire w finale turnieju grand prix na gali Bellator 263.

W sobotnią noc, przed publicznością w swoim rodzinnym mieście, z dodatkową nagrodą w wysokości 1 miliona dolarów, A.J. McKee spełnił to marzenie, poddając Patricio Freire już w pierwszej rundzie.

Obaj zawodnicy weszli na arenę z przeciwnymi odbiorami fanów. Pretendent, McKee wyszedł pierwszy do aplauzu fanów śpiewających jego pieśń powitalną. Mistrz, Freire, spotkał się z ostrym wygwizdaniem.

Walka rozpoczęła się powoli i metodycznie. Starcie rozkręciło się, gdy McKee wyprowadził wysokie kopnięcie, które ogłuszyło „Pitbulla” i posłało go pod siatkę. Gwałtowna kombinacja ciosów powaliła Freire i McKee już zaczął świętować.

Świętowanie było nieco przedwczesne zdaniem sędziego Mike’a Beltrana, który nie wkroczył do akcji. „Pitbull” próbował podnieść się do stójki, ale McKee złapał za szyję Brazylijczyka i założył duszenie gilotynowe w stójce. Poddanie zostało dobrze dopięte przez co walka zakończyła się przez techniczne poddanie.

A.J. McKee pokonał Patricio Freire przez techniczne poddanie (duszenie gilotynowe) – runda 1, 1:57 – w walce o tytuł wagi piórkowej; finał grand prix wagi piórkowej

Turniej grand prix wagi piórkowej rozpoczął się we wrześniu 2019 roku z udziałem 16 zawodników. Freire pokonał Juana Archuletę przez decyzję, Pedro Carvalho przez nokaut i Emmanuela Sancheza przez poddanie, aby awansować do finału. McKee natomiast skończył Georgia Karakhanyana przez nokaut, Dereka Camposa przez poddanie i Darriona Caldwella przez poddanie.

Dzięki zwycięstwu, McKee utrzymuje swoją passę zwycięstw i przedłuża ją do 18 bez porażki w karierze. Wszystkie jego zawodowe walki odbyły się pod sztandarem Bellatora z czego 13. Walk zakończył przed czasem.

Jeśli chodzi o Freire, długo panujący mistrz Bellatora w wadze piórkowej przegrał w 145 funtach po raz pierwszy od czasu porażki przez jednogłośną decyzję z Danielem Strausem na gali Bellator 145 w 2015 roku. Porażka w finale przerywa passę siedmiu zwycięstw „Pitbulla”, która obejmowała wygraną walkę z obecnym pretendentem do tytułu wagi lekkiej UFC Michaelem Chandlerem poza turniejem.

Mimo utraty tytułu Bellatora w wadze piórkowej, Freire nadal posiada mistrzostwo Bellatora w wadze 155 funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *