2.5 miliona dolarów – tyle zarobi Fedor Emelianenko za pierwszą walkę

mmajunkie.com
mmajunkie.com

Wiemy już co mogło być po części powodem dla którego Fedor Emelianenko postanowił związać się z nową japońską organizacją, która zadebiutuje galą noworoczną.

2.5 miliona dolarów, to kwota jaką Fedor zarobi po powrocie z emerytury w debiucie nowej organizacji. Były szef nieistniejącej już organizacji PRIDE, Nobuyuki Sakakibara postanowił stworzyć nową organizację z którą wiąże wielkie plany. Czym więc może być walka Fedora Emelianenko – legendy MMA – na noworocznej gali jeśli nie strzałem w dziesiątkę dla nowej organizacji? Dodatkowo Pan Sakakibara podjął współpracę ze Scottem Cokerem i Bellatorem oraz stacją SpikeTV, która będzie transmitować japońską galę.

Według raportu dziennikarza Dave’a Meltzera, źródła bliskie UFC mówią, że amerykańska organizacja negocjowała z Fedorem Emelianenko i prawdopodobnie była blisko sfinalizowania kontraktu z Rosjaninem.

„Japońskie źródła informacyjne donoszą, że gala odbędzie się w Saitama Super Arena, co ma sens. Potwierdzono również, że Emelianenko zarobi na tej gali 2.5 miliona dolarów, co sprawia, że jasnym staje się dlaczego nie podpisał kontraktu z UFC. Dodatkowo mówi się, że w porównaniu do UFC, dostanie słabszego rywala. Organizacja UFC negocjowała z nim i finalizacja zdawała się być już bardzo blisko. Źródła bliskie UFC mówią, że byli zaskoczeni decyzją Emelianenki o podpisaniu umowy na dwie walki z Sakakibarą.

Uważa się, że gala zostanie sfinansowana przez bogatego, zagranicznego inwestora zajmującego się wydobyciem ropy, który posiada już udziały w branży MMA. To, czy inwestor zgodził się na finansowanie jednej gali, czy wszystkich kolejnych jest w tej chwili wielką niewiadomą.”

12 thoughts on “2.5 miliona dolarów – tyle zarobi Fedor Emelianenko za pierwszą walkę

  1. Panowie pytanie… Fjedja od jakiegoś czasu wyglada jakby był na sterydach… Czy jest nieważne 🙂 ale jeśli jest to juz duzo wcześniej musiał wiedzieć ze w UFC nie zawalczy bo tam ostro sprawdzają 🙂 czyli koksował bo wiedział ze w Japonii luz bedzie miał 🙂

  2. Fedor 2,5 mln vs. Ogórek 30 tyś – wartość sportowa 1, biznes 10. Niech tacy ludzie nie mówią, że są głodni walki, nie o taki głód chodzi. Najlepsi są w UFC. UFC nie dało najlepszej oferty bo pewnie nie wiedzieli że jakiś szejk chce mieć Ruska któremu kasa się kończy. Ciekawe jak długo pociągnie ta organizacja z taką stawką dla Fedora. Może tylko 2 gale :-).

  3. @junior – ja sadze, ze to na tym polega: emerytura i koksujesz, pozniej wracasz, a efekt jest, a badania nie wykazuja
    co do kasy Fedora, coz jak to zawsze mowil zazrosny Dana White : Fedor gdzie nie pojdzie, to doprowadza federeacje do ruiny – no niestety, jak do tej pory mial racje ;>

  4. No to ładnie przepłacili 2,5 mln za emeryta ,gratuluje Fedorowi bo znalazł jelenia więc czemu nie teraz trzeba jeszcze leszcza poszukać którego Fiodor ubije i przedstawienie kompletne ale szopka w ruskim stylu ))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *